Назад

Картопля – це найкорисніший овоч, якщо говорити узагальнено

Картопля – це найкорисніший овоч, якщо говорити узагальнено. Більше половини з усіх корисних речовин – це калій. Він сприяє виведенню з організму зайвої води і шкідливих солей, тим самим налаштовуючи правильний процес обміну речовин. Крім калію в картоплі містяться і такі елементи як залізо, йод, фосфор, натрій, магній і кальцій. Всі ці компоненти життєво необхідні для коректної роботи нашого організму. Одночасно з корисними властивостями картопля є також і найкалорійнішим овочем серед інших. Білок, яким багатий картопля є найкориснішим серед усіх рослинних білків, він містить в собі амінокислоти.

Найпопулярнішим способом приготування картоплі, звичайно ж є жарка. Однак не варто забувати що цей спосіб термічної обробки овоча так само є і найкалорійнішим через великої кількості рослинного масла (жиру), якого вимагає жарка картоплі. При термічній обробці картопля втрачає майже всі свої корисні властивості, далі розберемо корисна смажена картопля взагалі, і чи є в ній шкоду.

Користь смаженої картоплі

Після смаження в картоплі залишаються такі речовини як пектин, білки, клітковина, вуглеводи та інші кислоти. При збалансованому споживанні цієї страви завдяки калію з організму буде виводитися зайва вода.

Шкода смаженої картоплі

При згадці шкоди від смаженої картоплі звичайно перше що приходить на розум це калорійність. І не дарма. Картопля сам по собі калорійний овоч, а під час смаження ми додаємо рослинне масло, ніж відповідно збільшуємо кількість калорій в рази. Масло має властивість залишатися в тілі людини у вигляді відклалися жирів і холестерину.

Людям схильним до повноти, або з порушеним обміном речовин краще споживати картоплю в обмежених кількостях і, бажано, не в смаженому вигляді. Під час смаження картопля вбирає в себе дуже багато масла, тому корисним це блюдо вже не назвати. В такому випадку більше підійде варіння картоплі. Так, при варінні картопля теж підвищує свою калорійність, але в цьому способі приготування відсутні жири, що в свою чергу не змінює калорійності самого продукту.